Menu Zavřeno
Farma

Důležité informace

Milí táborníci, rodiče a příznivci našeho tábora. Odjezd už se blíží, tak si připomeneme pár zásadních věcí. Rozdělení do oddílů najdete na našich webových stránkách Ldt-smetanka II.turnus ( čísla poukazů). Nejstarší děti 1.oddíl a 5.oddíl budou spát ve stanech, proto si vezměte svůj spacák.
Mobilní telefony NECHTE DOMA, naopak si nezapomeňte zabalit kelímek, láhev na pití, pokrývku hlavy, pláštěnku, holínky, repelent a bílé tričko ( na batikování). Téma letošního tábora je VELKÁ FARMA. Kdo z vás má kostým, který se hodí k tématu si ho může vzít, ale není to povinné.
U autobusu budete odevzdávat Potvrzení od lékaře ( stačí kopie), Prohlášení rodičů, Souhlas s ošetřením dítěte, Průkaz pojištěnce ( kopie) GDPR.
Sraz je 15.7.2023 v 8.30 hod. a odjezd cca v 9.00 hod.
Těšíme se na krásně prožítých 14 dní, plných slunce a dobré zábavy.
Zdravím všechny a na nic nezapomeňte.

Žádáme všechny rodiče, aby svým dětem dali s sebou na tábor bílé triko, které si děti budou moci nabatikovat. Děkujeme

 

Dochází ke změně provozovatele našeho tábora. Změna je ale jen "kosmetická" a přináší především lepší legislativní prostor a organizační záštitu pro konání letních táborů. Pro přihlášené táborníky nebo vedoucí se nic nemění. Vše proběhne přesně tak, jak je připravené a domluvené (doprava, program, personální obsazení, táborové aktivity)!

Tato změna je právně smluvně podložena a tzv. "Smlouva o postoupení smlouvy o pořádání letního dětského tábora uzavřená ve smyslu ust. § 1895 a násl, občanského zákoníku" mezi Scholou Humanitas (SVČ Smajlík a ZO OS KOVO Buzuluk Komárov) je k nahlédnutí na webových stránkách: www.ldtsmetanovalhota.cz.

V případě jakýchkoli dotazů týkající se této změny nebo dotazů, neváhejte se obracet na vedoucího SVČ Smajlík Scholy Humanitas - Michala Taranta (tel.: 773 569 142).

 

Pokyny pro pobyt v LDT SMETANOVA LHOTA

II.turnus 15. 7. až 29. 7. 2023

 

Vážení rodiče,  

 

nabízíme Vám pro Vaše děti pobyt v Letním dětském táboře ve Smetanově Lhotě v jižních Čechách. Tábor se nachází nedaleko obce Smetanova Lhota u Čimelic, asi 25 km před Pískem, rozkládá se na louce obklopené lesy, na břehu říčky Lomnice. Tábor má veškeré vlastní zázemí na velmi vysoké úrovni s bazénem. Prakticky celý areál byl v roce 2003 rekonstruován po katastrofální povodni v roce 2002.

Děti v táboře jsou ubytovány ve tří a čtyřlůžkových zděných chatkách, v šestilůžkových dřevěných chatkách a nejstarší děti ve dvoulůžkových stanech s dřevěnou podlážkou na dlážděném podloží. Kuchyně a jídelna je umístěna v centrální budově, stravování je 5 x denně – snídaně, přesnídávka, oběd, odpolední svačina a večeře. Pitný režim je dodržován, děti mají nepřetržitý přístup k pití. Strava je doplňována ovocem a zeleninou.

Druhý turnus je určen pro 105 dětí od samostatných předškoláků do 17 let věku.

Pobyt v táboře začíná v den příjezdu obědem a končí v den odjezdu obědem (balíček).

Doprava dětí do tábora je realizována autobusem z Mostu z parkoviště hypermarketu Albert (ul.Velebudická), popřípadě je možné dítě dopravit do tábora individuálně.

 

Cena poukazu činí 6500,-Kč. Úhradu lze (po dohodě s provozovatelem paní Janou Štochlovou) rozdělit na dvě části s tím, že je nutné celou úhradu provést do 31. 5. 2023.

 

Vybavení lůžkovinami:

- děti ubytované v chatkách: prostěradlo, přikrývka (duté vlákno), povlečení na přikrývku, polštář (duté vlákno), povlečení na polštář.

- děti ubytované ve stanech: prostěradlo, spací pytel, hygienická vložka do spacího pytle, polštářek, povlečení na polštářek, obyčejná deka.

Doporučujeme pro nejstarší děti ubytované ve stanech použít vlastní spací pytel.

V případě chladného počasí, při nočních teplotách pod 15°C, lze dětem přidat na přikrytí deku (Larisa).

 

PŘIHLAŠOVÁNÍ NA II. TURNUS LDT SMETANKA 2023

Přihlášku a další potřebné dokumenty si můžete stáhnout ZDE.

Závaznou přihlášku a souhlas se zpracováním osobních údajů čitelně vyplňte (nezapomeňte na e-mailovou adresu), podepište a odešlete co nejdříve na adresu:

RencaSimi@seznam.cz

             Ostatní dokumenty neposílejte! Ty nám předáte u autobusu při odjezdu

Na Vaši e-mailovou adresu Vám odešleme přidělené číslo přihlášky, číslo účtu, kam odešlete platbu, konstantní a variabilní symbol. V případě naplnění kapacity tábora Vám napíšeme, že Vaše dítě bylo zařazeno mezi náhradníky.

 

Odjezd dětí do tábora

 

Děti z Mostecka jsou do tábora přepravovány hromadně, autobusem s odjezdem v sobotu 15. 7. 2023. Sraz účastníků je v Mostě na parkovišti hypermarketu Albert (ul.Velebudická) v 8.30 hodin ráno. Před odjezdem budou vybírána Prohlášení rodičů, Souhlas se zpracováním osobních údajů, Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte (dle Vyhlášky MZ č.148/2004) a Průkaz zdravotní pojišťovny (u posudku a průkazu pojišťovny postačují čitelné kopie). Posudek a průkaz budou dětem vloženy do zavazadla při odjezdu dětí z tábora.

Děti z jiných regionů mají dopravu individuální s nástupem v LDT mezi půl jedenáctou až dvanáctou hodinou v den nástupu 15. 7. 2023.

 

Bez posudku o zdravotní způsobilosti a průkazu pojištěnce NEMOHOU děti do tábora nastoupit!!

 

Pozor, nepřehlédněte

Do tábora posílejte děti zdravé! Hlavní programovou náplní je sport a pobyt v přírodě. Není možné věnovat zdravotně oslabeným dětem individuální pozornost. Nemocné děti (děti, které se pomočují, tělesně postižené, těžší alergiky apod.) posílejte do táborů se zdravotním dozorem nebo do táborů pořádaných některou zdravotnickou organizací. Pokud bude při prohlídce dětí v táboře zjištěna některá z uvedených nemocí, rodiče si dopraví dítě domů na vlastní náklady. Jestliže dítě užívalo v posledních 14 dnech nějaké léky, je nutné na tuto skutečnost upozornit při odjezdu, nejlépe sdělením do obálky. Obálku nadepište jménem dítěte, popř. i číslem poukazu. Stejným způsobem informujte při odjezdu i o lécích, které Vaše dítě v současné době užívá a léky předejte pracovníkům LDT při odevzdání posudku o zdravotní způsobilosti dítěte, prohlášení rodičů a průkazu pojištěnce. Informace jsou v zájmu dětí, zvláště těch nejmenších.

 

Nejezděte do tábora, netelefonujte dětem. Pro děti je připraven program, který by se tímto narušoval. Dětem pište co nejčastěji a vybavte je tak, aby mohly i ony psát Vám. O Vaše dítě je všestranně postaráno, neposílejte balíčky s ovocem a sladkostmi, neposílejte peníze v dopisech, reklamace při ztrátě nebudou řešeny. Pokud se budete oprávněně domnívat, že během probíhajícího turnusu, je péče o Vaše dítě zanedbána, obraťte se na hlavního vedoucího tábora vždy kolem osmé hodiny ráno na telefon 774 666 711. Po skončení turnusu na provozovatele OO Buzuluku Komárov, telefon 311 572 379.

 

Všechny věci řádně označte, seznam vlepte do kufru a kufr výrazně označte jménem dítěte. Nezapomeňte dětem zabalit pláštěnku a holínky. I v případě nepříznivého počasí je pro děti připraven aktivní program. Přibalte dětem plastový kelímek či hrneček na pití. Nedávejte dětem do tábora věci drahé, cenné předměty, výrobky ze zlata, elektroniku, mobilní telefony (děti nemají k dispozici přípojky elektrické energie pro jejich dobíjení, výjimky nejsou tolerovány). Vyvarujete se tak nepříjemností při zničení nebo ztrátě. Děti nejsou pojištěny proti zcizení osobních věcí.

 

Pokud děti budou mobilním telefonem či jinou elektronikou porušovat táborový řád, bude jim tato věc odebrána, uložena a předána rodičům při příjezdu. Přísně jsou zakázány zbraně, kuřácké potřeby, alkohol a jiné omamné látky. Kapesné dle uvážení rodičů.

 

V ceně poukazu není zahrnuto úrazové pojištění účastníků a pojištění škody na osobních věcích způsobené vyšší mocí.

 

Adresa do LDT :

Příjmení a jméno č. odd.

LDT Buzuluku Komárov

Smetanova Lhota

398 04 Čimelice

 

Příjezd dětí z tábora

 

Děti z Mostecka přijedou v sobotu 29 7. 2023 na parkoviště u hypermarketu Albert v Mostě kolem 13.hodiny.Přesný čas bude upřesněn na stránkách tábora.
Upozorňujeme rodiče, že děti, pro které si nikdo nepřijde, budou dopraveny domů na náklady rodičů. Současně upozorňujeme, že provozovatel LDT (OO Buzuluku Komárov) nenese žádnou odpovědnost za případný úraz dítěte cestou domů bez doprovodu.

Děti z jiných regionů mají dopravu individuální s předáváním dětí v LDT mezi 9 -11 hodinou v den ukončení II. Turnusu, tedy 29. 7. 2023.

 

POTVRZENÍ O ÚČASTI DÍTĚTE NA TÁBOŘE BUDE VYSTAVENO VŠEM DĚTEM A DOSTANOU HO PŘI ODJEZDU Z TÁBORA.

 

Dětem hezky prožité prázdniny přeje hlavní vedoucí II.turnusu

 

Dan Šimek